Winny Skład – Sklep z Winem On-Line

Sklep

Regulamin

Regulamin

Operatorem witryny internetowej jest Winny Skład sp. z o.o., ul. Brzozowa2, Stróża-kolonia, 23-206 Stróża. Firma jest płatnikiem podatku VAT od towarów i usług oraz posiada numer NIP 77151939322.
Winny Skład Sp. z o.o. posiada ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży zawierających od 4,5% do 18% alkoholu oraz o zawartości powyżej 18% alkoholu.
Wyłącznym miejscem zawierania umów sprzedaży i wydania towaru jest Grono Sklep z Winem & Wine Bar w Lublinie, ul.Ewangelicka 6.

Warunki ogólne
Celem działania witryny internetowej jest gromadzenie i udostępnianie informacji na temat produktów dostępnych w Grono Sklep z Winem & Wine Bar oraz ich dostępności .

Dane zamieszczone na witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Dane te pełnią jedynie rolę informacji handlowej, oraz zasobu wiedzy nt. wina i alkoholi, oraz kultury ich spożycia w Polsce i na świecie.
Ilekroć w niniejszym regulaminie (zwanym dalej Regulamin) mowa o:
– Towarach – rozumie się przez to towary prezentowane na witrynie internetowej.
– Sprzedawcy – rozumie się przez to operatora witryny
– Kliencie – rozumie się przez to każdą osobę fizyczną bądź prawną korzystającą z usługi prowadzenia konta na naszym serwisie lub dokonującą zamówienia czy zawarcia umowy sprzedaży Towarów;
– Konsumencie – rozumie się przez to osobę fizyczną, która nabywa Towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą lub wykonywanym wolnym zawodem;
– Użytkowniku – rozumie się przez to wszystkie osoby odwiedzające witrynę
– Rejestracji – rozumie się przez to proces zakładania konta przez Użytkownika
– Gościu – rozumie się przez to Użytkownika niezarejestrowanego, który dokonuje rezerwacji
– Dniach roboczych – rozumie się wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
– Rezerwacji – rozumie się złożenie zapytania ofertowego
– Stronie produktowej – podstrona na witrynie, na której przedstawione są informacje na temat Towaru.
Korzystanie z witryny i dokonywanie zamówienia odbywa się na zasadach przedstawionych w niniejszym Regulaminie.
Korzystanie z witryny przeznaczone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich i trzeźwych.

Realizacja rezerwacji
Złożenie zapytania ofertowego odbywa się poprzez wskazanie wybranego Towaru i wypełnienie formularza z danymi kontaktowymi. W zamówieniu Klient wskazuje:
– rezerwowany Towar lub Towary
– dane kontaktowe
– warunkowo dane do faktury
– numer telefonu kontaktowego;

Uprawnionymi do składania zapytań i zamówień w tym do ich akceptacji oraz do odbioru Towaru są wyłącznie osoby:
– pełnoletnie
– trzeźwe w chwili składania zamówienia i jego odbioru
– którym na podstawie art. 15 ustawy o wychowaniu w trzeźwości nie zabrania się sprzedaży napojów alkoholowych

Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje na adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia, następnie po weryfikacji zamówienie następuje potwierdzenie jego wraz z informacją dotyczącą szczegółów zamówienia.
W przypadku, gdy zamówienie zostało złożone w sobotę, niedzielę lub dzień świąteczny, Sprzedawca potwierdzi przyjęcie zapytania lub zamówienia w ciągu 24 godzin począwszy od godziny 11:00 najbliższego dnia roboczego.
Sprzedawca określi w przybliżeniu czas realizacji zamówienia.

Do każdego zamówienia, dokonanego w witrynie, wystawiany jest dokument sprzedaży w momencie odbioru towaru.

Celem weryfikacji danych podawanych w czasie składnia zapytania złożonego na stronie internetowej lub telefonicznie Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wykorzystania używanych środków technicznych, takich jak: telefon, e-mail dla zapewnienia dowodów świadczących o fakcie złożenia zapytania i jego warunkach, a także tożsamości Klienta, niezbędnych do jego realizacji.

Polityka cenowa
Wszystkie ceny prezentowane na witrynie są cenami brutto.
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen Towarów.

Formy płatności
Zapłaty za zamówiony Towar można dokonać za pośrednictwem jednego z poniższych sposobów:
osobiście gotówką lub kartą oraz po przez płatności elektroniczne udostępnione w witrynie.

Dostawa
Dostawy realizowane są TYLKO gdy zamawiającym jest podmiot gospodarczy – firma.
Osoby fizyczne odbierają zamówienia w Grono Sklep z Winem & Wine Bar, ul. Ewangelicka 6, 20-075Lublin lub mogą to zlecić firmie kurierskiej UPS podczas składanie zamówienia.
Dostawy realizowane są poprzez firmę transportową w godzinach 9.00 – 18.00. Dostawy w innych porach realizowane są na życzenie Klienta i mogą wiązać się z dodatkową opłatą. O wysokości dodatkowej opłaty Klient zostanie poinformowany najpóźniej w momencie potwierdzenia zamówienia.
Towar dostarczany jest pod adres odbiorcy, wskazany w formularzu zapytania.
Zapytania są realizowane tylko na terenie Polski w Dni Robocze.
Dostawa Towaru przez firmę transportową następuje na podstawie upoważnienia udzielonego przez Klienta.
Osoba doręczająca jest zobowiązana do wykonania w imieniu i na rzecz Sprzedawcy wszelkich czynności, do jakich zobowiązuje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Towar nie zostanie wydany osobie niepełnoletniej lub której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. W przypadku powstania wątpliwości co do pełnoletniości osoby odbierającej Towar, dostawca ma obowiązek sprawdzić dokument tożsamości osoby odbierającej zamówienie i dokonać weryfikacji pełnoletności. W przypadku braku możliwości wylegitymowania dostawa nie będzie wydana.

Dokument potwierdzający dokonanie sprzedaży – faktura / paragon fiskalny– jest dołączany do przesyłki.
Przy odbiorze przesyłki należy w obecności kuriera sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie oraz czy zawartość przesyłki jest zgodna z treścią zapytania.
W przypadku, gdy zawartość przesyłki jest niezgodna z treścią zapytania lub Towar uległ uszkodzeniu Klient zobowiązany jest do nie przyjęcia przesyłki. Przesyłka zostanie nadana ponownie lub Klientowi zostaną przesłane środki pieniężne z powrotem na konto.

Reklamacje i zwroty

Niniejszy punkt Regulaminu stosuje się wyłącznie w stosunkach z Klientami będącymi Konsumentami.

Klientowi, będącemu Konsumentem, przysługują m.in. uprawnienia z tytułu niezgodności Towaru z umową, wynikające z ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.

W razie skutecznego odstąpienia od umowy, Sprzedawca gwarantuje zwrot uiszczonej przez Klienta kwoty. Pieniądze zostaną zwrócone niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni przelewem bankowym na konto wskazane przez Konsumenta.

Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych za pośrednictwem Sklepu Usługobiorca może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@winnysklad.com

W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.

Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od momentu zgłoszenia.

Odpowiedź Usługodawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Usługobiorcę sposób.

Wypowiedzenie umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej:

1. Wypowiedzeniu może ulec umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej o charakterze ciągłym i bezterminowym (prowadzenie Konta, Newsletter), Usługobiorca może wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym i bez wskazywania przyczyn poprzez przesłanie stosownego oświadczenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@bizuteriaunpolished.pl lub poprzez usunięcie Konta,

2. Usługodawca może wypowiedzieć umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej o charakterze ciągłym i bezterminowym w przypadku, gdy Usługobiorca narusza Regulamin, w szczególności, gdy dostarcza treści o charakterze bezprawnym po bezskutecznym wcześniejszym wezwaniu do zaprzestania naruszeń z wyznaczeniem odpowiedniego terminu. Umowa w takim wypadku wygasa po upływie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia woli o jej wypowiedzeniu (okres wypowiedzenia),

wypowiedzenie prowadzi do ustania stosunku prawnego ze skutkiem na przyszłość.

3. Usługodawca i Usługobiorca mogą rozwiązać umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej w każdym czasie w drodze porozumienia stron

Zwroty / Prawo odstąpienia od umowy

1. Z zastrzeżeniem pkt 10 niniejszego paragrafu, Klient będący jednocześnie Konsumentem lub podmiotem, o którym mowa w Regulaminie, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie udostępnionego przez Sklep oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

2. W razie odstąpienia od umowy, Umowa Sprzedaży jest uważana za niezawartą, a Konsument lub podmiot, o którym mowa w Regulaminie mają obowiązek zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Produkt. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem.

3. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedaży należy dokonać zwrotu Produktu na adres: ul. Ewangelicka 6, 20-075 Lublin.

4. Konsument lub podmiot, ponoszą odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu, chyba że Sprzedawca nie poinformował Konsumenta lub podmiotu, o sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy i wzorze formularza odstąpienia od umowy. W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktów Konsument lub podmiot, powinni obchodzić się z Produktami i sprawdzać je tylko w taki sam sposób, w jaki mogliby to zrobić w sklepie stacjonarnym.

5. Z zastrzeżeniem pkt 6 oraz 8 niniejszego paragrafu, Sprzedawca dokona zwrotu wartości Produktu wraz z kosztami jego dostawy przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument lub podmiot, wyraźnie zgodzili się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla nich z żadnymi kosztami. Z zastrzeżeniem pkt 7 niniejszego paragrafu, zwrot nastąpi niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 14 dni od momentu otrzymania przez Sprzedawcę oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży.

6. Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu im, poniesionych przez nich dodatkowych kosztów.

7. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Produkt od Konsumenta lub podmiotu, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta lub podmiot, dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

8. Konsument lub podmiot, odstępujący od Umowy Sprzedaży, zgodnie z pkt 1 niniejszego paragrafu, ponoszą jedynie koszty odesłania Produktu do Sprzedawcy.

9. Termin czternastodniowy, w którym Konsument lub podmiot, może odstąpić od umowy, liczy się:

9.1. dla umowy, w wykonaniu której Sprzedawca wydaje Produkt będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności – od dnia, w którym Konsument lub podmiot, (lub wskazana przez nich osoba trzecia inna niż przewoźnik) objął Produkt w posiadanie,

10 Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi lub podmiotowi, w wypadku Umowy Sprzedaży:

10.1 w której przedmiotem świadczenia jest towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,

10.2 w której przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,

10.3 w której przedmiotem świadczenia są towary, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,

10.4 o świadczenie usług, za które Konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości,

10.5 w której przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia.

11. Prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży przysługuje zarówno Sprzedawcy, jak i Klientowi, w przypadku niewykonania przez drugą stronę umowy swojego zobowiązania w terminie ściśle określonym

Formularz Reklamacji – zwrotu

Polityka Bezpieczeństwa
Wszystkie informacje podawane przez Użytkownika w trakcie składania i realizacji zamówienia są przesyłane za pośrednictwem i w ramach infrastruktury używającej odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa.

Polityka prywatności
W czasie korzystania z witryny Użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych.
Dane wskazane w ust. 1, będą wykorzystane i przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zapytania (w tym rozpatrywania reklamacji). Wykorzystanie danych w innym celu jak chociażby w celu obsługi, optymalizacji działania systemu oraz dostosowywania oferty do indywidualnych potrzeb i preferencji, nastąpi tylko i wyłącznie w przypadku uzyskania wyraźnej zgody Użytkownika.
Jeśli Użytkownik zgodzi się w procesie składania zamówienia lub zapisze się odrębnie na otrzymywanie newslettera, jego dane (adres e-mail) będą wykorzystywane w celu wysyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na wskazany adres e-mail, informacji handlowych w rozumieniu art. 9 ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.Nr 144, poz.1204).
Dane osobowe umieszczone w bazie danych są przetwarzane wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione.
Przechowywane dane mogą w każdej chwili zostać udostępnione Użytkownikowi do wglądu, mogą być również przez niego zmieniane lub usuwane.
Niektóre obszary witryny mogą wykorzystywać tzw. pliki Cookies, czyli niewielkich rozmiarów pliki tekstowe wysyłane do komputera Użytkownika identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji. Pliki Cookies są nieszkodliwe dla komputera Użytkownika. Warunkiem działania plików Cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę internetową Użytkownika i nieusuwanie ich z dysku.

Postanowienia końcowe
Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem, a Sprzedawcą w punkcie sprzedaży i następuje dopiero po e-mailowym potwierdzeniu realizacji zamówienia. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie Klientowi wraz z towarem i dokumentem sprzedaży.
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują po upływie 14 dni od daty opublikowania ich na witrynie. Do zapytań złożonych przed momentem wejścia w życie zmian w Regulaminie mają zastosowanie dotychczasowe zapisy Regulaminu.
Niniejszy Regulamin ma zastosowanie od dnia 07.02.2024r.